MEDITATII MATEMATICA SI INFORMATICA
Bună, ma numesc Victor si sunt student in seria de olimpici a Facultății de Matematica si Informatica din cadrul UNIBUC.
In anii mei de experienta am avut rezultate foarte bune si rapide cu elevi care doreau note mai bune la scoala si am ajutat elevi care voiau o nota cat mai mare la Bacalaureat, Evaluarea Nationala, Admiterea din clasa a 5 a si la Admiterea la facultate (Politehnica sau Unibuc). Tin meditatii si pentru SAT.
Mesajele de mulțumire primite frecvent de la elevi și părinți, în urma reușitelor la examene și nu numai, îmi confirmă că munca mea are un impact real.
Predau matematica si informatica(c++ sau python).
Ce ofer:
-Explicații clare și personalizate pentru înțelegerea profundă a materiei.
-Sedinte gratuite de testare unde se va observa progresul elevului.
-Detin materiale pdf sintetizate care ajuta la intelegerea materiei pentru elevii de clasa a 12-a (pentru matematica si informatica)si a 8-a(pentru matematica) și o tableta grafica.
-Răspunsuri pe WhatsApp în afara orelor de curs.
-Ofer disponibilitate pentru elevii care au nevoie de explicatii suplimentare atunci cand nu au inteles un concept la scoala sau din tema, precum si sedinte inainte de teste, astfel incat sa fie cat mai bine pregatiti.
-Lucrez pe platforma Google Meet. Elevul va primi un link pe WhatsApp si va fi directionat catre meeting. Este destul de simplu, nu am avut probleme.
-Lectiile sunt salvate in format digital si vor fi trimise pe WhatsApp la finalul meditatiei, astfel incat elevul sa aiba acces oricand.
GRUPA DE 2 ELEVI:
Tarif: 125 lei / 2 ore. Meditatia se desfasoara fizic la domiciliul profesorului sau online. Grupele au locuri limitate pentru prioritizarea fiecarui elev si pentru a avea rezultate foarte bune. Aceste grupe sunt formate in functie de nivelul fiecarui elev.
INDIVIDUAL:
Tarif: 150 lei/ 2 ore sau 125 lei/ 1h 30 minute Meditatiile vor fi 1 la 1 pentru a maximiza rezultatele.
Meditatia se desfasoara fizic la domiciliul profesorului sau online.
PREGATIRE MATEMATICA + INFORMATICA:
250 lei/ 3 ore individual.
De obicei, prelungesc sesiunea de studiu maxim 30 minute peste timpul stabilit, dacă se doreste, gratuit, pentru a ma asigura ca toate conceptele sunt pe deplin intelese. Prioritatea mea este ca elevii sa plece cu informatii clare si sigure.
-Sunt student la Facultatea de Matematica si Informatica la sectia Informatica din cadrul Universitatii din Bucuresti.
-Am studiat la Liceul National de Informatica Tudor Vianu din Bucuresti.
-In liceu si in scoala gimnaziala am obtinut numeroase premii la olimpiade si concursuri de matematica si informatica.
-Am obtinut nota 10 la Bacalaureat la matematica si nota 10 la Bacalaureat la informatica.
- Am obtinut nota 10 la matematica la Evaluarea Nationala.
- Am intrat din preadmitere la FMI- Unibuc prin MateInfo-UB.
Calificări / competențe:
-Modulul psihopedagogic
-Sunt meditator full-time / part-time de 2 ani de zile.
-Sunt pasionat și serios în ceea ce fac și îmi dau interesul pentru fiecare elev pentru a obține cele mai bune rezultate.
-Am experienta în acest domeniu și sunt adaptabil oricărui tip de pregatire/ examen de care are nevoie elevul.
-Am o atitudine relaxata în timpul meditațiilor dar sunt exigent la teme.
-Încurajez comunicarea și în afara orelor de curs pentru rezolvarea mai eficienta a temelor.



